Paylaşım Türkiye
Yargılanan TSK değil asker gözbebeğimiz 212
Paylaşım Türkiye
Yargılanan TSK değil asker gözbebeğimiz 212
Paylaşım Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

paylaşım forumu, site ekle, site tanıt, dizin

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlSite ekleGiriş yap

Yargılanan TSK değil asker gözbebeğimiz

YazarMesaj
bitanemsin57
bitanemsin57

uyarı yok
Boğa Yılan
Doğum tarihi : 07/05/89

Yargılanan TSK değil asker gözbebeğimiz Empty
MesajKonu: Yargılanan TSK değil asker gözbebeğimiz   Yargılanan TSK değil asker gözbebeğimiz EmptyCuma 18 Haz. - 22:24

Kafes Eylem Planı davasının ikinci duruşmasına mahkeme başkanının sözleri damgasını vurdu. Yılmazabdurrahmanoğlu, 'Burada yargılanan TSK değil. TSK hepimizin gözbebeği' dedi
'Kafes Eylem Planı' davasında Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu, avukatlar ve sanıkların gerginliğine karşı, 'Burada yargılanan TSK değil. TSK hepimizin gözbebeği' dedi.
Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç ile eski Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü'nün de aralarında bulunduğu 3'ü tutuklu 33 sanığın 'Ergenekon silahlı terör örgütüyle doğrudan bağlantılı olarak 'Kafes Eylem Planı'nı hayata geçirmek üzere faaliyet yürüttüğü'' iddiasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması dün yapıldı.
İÇERİK İSNAT EDİLEN SUÇLAMA
Duruşmada, sanık ve müdahil avukatlar gerginlik yaşadı. Duruma müdahale eden mahkeme başkanı Yılmazabdurrahmanoğlu, 'Burada yargılanan TSK değil. TSK hepimizin gözbebeğidir. Her kurumda olduğu gibi TSK içinde suç işleyenler ya da hakkında suç iddiaları olanlar olabilir. Bu yargılamanın içeriği isnat edilen suçlamalardır' diye uyarıda bulundu.
İHBAR MEKTUBUNU GÖSTERMEDİLER
'Kafes Eylem Planı'yla ilgili ihbar mektubunun Oramiral Metin Ataç tarafından kendisine gösterilmediğini belirten Öğütçü, 'Bana, bir cümlede adımın geçtiği ve bunun da önemli olmadığı söylendi. Ama sonra öğrendim ki mektupta adım 'Harekat Başkanı' olarak geçiyormuş' diye konuştu. Karargahta Kurmay Başkanı'nın emri olmadan kuş uçurtulmayacağını da belirten Öğütçü, dönemin Kurmay Başkanı'nın da Oramiral Metin Ataç olduğunu ifade etti.
GÜLDEN KILIÇ/ İSTANBUL
Davaları yönlendiren üçüncü bir güç var
SanIk Ögütçü ise savunmasında, Türkiye'de darbe yanlısı kimse olmadığını belirterek, 'Kendim bizzat böyle iddialar gündeme geldiğinde, emrimdekilere Beşiktaş Adliyesi'ndeki savcılarla çalışmalarını söyledim' dedi. Ergenekon gibi bazı davaları yönlendiren 3. güç olduğuna inandığını belirten Öğütçü, ekledi: 'Beni SAT Grup Komutanlığı'nda olay çıkarmakla tehdit ettiler. Bu tertipleri ortaya çıkarmaya çalışırken 1. sanık olarak karşınızda olmak üzüntü verici. Terfim çıkmaya yakın böyle bir plan hazırlamam için delirmiş olmalıyım.'

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Asker Hasan
» rütbe (asker)
» Asker - Aslan - Aşçı - Aşk
» "NATO Kandil'e de Asker Göndersin"
» O Senin Ailenden Değil