Paylaşım Türkiye
Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder? 212
Paylaşım Türkiye
Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder? 212
Paylaşım Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

paylaşım forumu, site ekle, site tanıt, dizin

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlSite ekleGiriş yap

Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder?

YazarMesaj
bitanemsin57
bitanemsin57

uyarı yok
Boğa Yılan
Doğum tarihi : 07/05/89

Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder? Empty
MesajKonu: Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder?   Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder? EmptyC.tesi 19 Haz. - 21:29

Bu Soruyu Hıc Kendınıze Sordunuz Mu Bazı Arkadaslarımız Sormus Olabılır Ben Cok Aradım İlginç Bilgilerde Buldum Hocaya Soruncada Teorı Felan Sacmalayıp Durdu Mad NEyse GElelım Konumuza ;

Haftanın beş günü ise otobüs ile gidip geldiğinizi varsayalım. Her sefer bir milyonluk bir biletle yapılıyor. On milyon tutarında on tane bilet aldınız. Her gün gidiş geliş kullandıkça iki tanesi eksiliyor. Bunun eşitlikteki yeri (-2) dır dır. Siz bu isi beş gün süresince yani 5 kez yaparsanız (-2)x( +5)= 10 olur. Diyelim ki bayram tatilinin iki günü o haftanın Perşembe ve Cuma günlerine geldi ve tatil. Bu kez yapmanız gerekeni yapmıyorsunuz. İki günlük 4 bileti kullanmıyorsunuz. Bu hareket, yapmanız gerekene göre negatif yani ters yönde bir harekettir. Her gün bilet almak yerine iki gün süresince hiç bilet kullanmıyorsunuz. İki kere negatif hareketi “-2″ bilet üzerinde yapınca o hafta elinizde (-2)x( -2) =(+4) . bilet kalıyor.

Mad Aslında Baya Bı Kolaymıs

Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kişi Kendini Hasta Eder, Kişi Kendini İyi Eder
» Ha senin, ha benim, ne fark eder ki?
» Niçin Evlenmiyor?
» Niçin Ağızları Kapalı?
» Arabam ne kadar eder diyenler Bibip.com adresine girebilir