Paylaşım Türkiye
Aynı beyni paylaşıyorlar 212
Paylaşım Türkiye
Aynı beyni paylaşıyorlar 212
Paylaşım Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

paylaşım forumu, site ekle, site tanıt, dizin

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlSite ekleGiriş yap

Aynı beyni paylaşıyorlar

YazarMesaj
onur2748
onur2748

uyarı yok
Koç At
Doğum tarihi : 25/03/90
Sitemizi kim tavsiye etti : kendim buldum

Kişi sayfası
Altın Altın: 10
Para Para: 10

Aynı beyni paylaşıyorlar Empty
MesajKonu: Aynı beyni paylaşıyorlar   Aynı beyni paylaşıyorlar EmptyÇarş. 30 Haz. - 0:41

Aynı beyni paylaşıyorlar Krista-hogan

Tatiana ve Krista Hogan, dünyada aynı beyni paylaşan tek yapışık ikizler.

Güncelleme:20 Haziran 2010 15:06

Öyle karmaşık bir şekilde yapışık olarak dünyaya gelmişler ki, ameliyatla ayrılamıyorlar.

Miniklerin aileleri, küçük kızların arasındaki sinirsel bağlar sayesinde özel yeteneklere sahip olduklarını ve hatta dünyaya birbirlerinin gözlerinden bakabildiklerini söylüyor.

Bu alışılmadık ve zor durumlarına rağmen, üç yaşındaki kızkardeşler her zaman gülen yüzleriyle etraflarına neşe ve mutluluk saçıyor.

Birlikte inanılmaz bir şekilde uyumlu hareket edebilen Tatiana ve Krista bazen farklı yerlere gitmek ya da farklı şeyler yapmak istediklerinde sorun yaşayabiliyorlar.

Kanada Vancouver'da yaşayan ikizler bilim dünyasını da şaşkına çevirmiş durumda.

İkizlerin doktoru nörolog Doug Cochrane, "Bu ikizler, şu anki bilgilerimize göre, ortak nörolojik bağlantıya sahip tek yaqışık ikizler. Bu bağlantıyı paylaştıkları, beynin thalamus bölgesinden sağlıyorlar. Bu ikizlerde onları eşsiz kılan sinirlerle oluşan gerçek bir köprü var" diyor.

Bu durum ikizlerin ameliyatla ayrılmalarını da olanaksız kılıyor.

ÖZEL YETENEKLERİ VAR...
Anneleri Felicia, bu bağlantının ikizlere eşsiz güçler verdiğine inanıyor: "Norman yapışık ikizlerin paylaşmadığı şeyleri paylaşıyorlar. Birbirlerini görebilme, birbirlerinin gördüklerini birbirlerinin gözünden görebilme gibi özel yetenekleri var."

Felicia, yapışık ikizlere hamile olduğunu öğrendiği zamanı, "Doktor oturdu ve 'Bunun nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum, ama kızlarınız yapışık ve başlarından yapışıklar' dedi ve 'Kızlarınızın yaşayıp yaşamayavağını bilmiyorum. Hala onları aldırabilecek zamanınız var' der gibiydi... Gözlerinin içine baktım ve 'Böyle bir şey asla olmayacak' dedim" diye hatırlıyor.

Daha küçük olan Tatiana, daha geniş bir kalbe sahip ve Krista'nın beynine giden kanın büyük bölümünü pompalıyor.
Anne Felicia, "Bugünü yaşıyoruz. Yarını unutuyoruz ve yarın olduğunda yarınla uğraşırız" diyor.
http://www.onuryorulmazz.tr.gg

Aynı beyni paylaşıyorlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Laz beyni
» Beyni Çalıştıran Diyet!
» 20. Y.Y ın Bilim Adamı Einstenin'in Beyni 240 Parçaya Bölünerek İncelendi.
» Dua Aynı Dua Ama Okuyan Ağız
» Kadınla aynı yatakta uyumamalı mı