Paylaşım Türkiye
Menopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar 212
Paylaşım Türkiye
Menopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar 212
Paylaşım Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

paylaşım forumu, site ekle, site tanıt, dizin

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlSite ekleGiriş yap

Menopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar

YazarMesaj
haso
Yetkingrafiker
haso

BANLANDI

Kişi sayfası
Altın Altın: 0
Para Para: 0

Menopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Empty
MesajKonu: Menopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar   Menopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar EmptyPtsi 2 Ağus. - 22:50

"Yaş Dönümü", kadının âdetten kesilip, doğurganlığını yitirdiği devredirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bu dönümün diğer adı, "menopoz"durMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta
Bu devrede, yumurtalığın, kadınlık hormonlarından (iç salgılarından)
olan östrojenleri giderek daha az salgılaması, döneme özgü değişikliklik
ve şikâyetleri ortaya cıkartırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"Yaş dönümü" sizi nasıl etkileyecektir?

Bu, kadından kadına büyük değişiklikler gösterirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bazı şanslı kadınlarda, "yaş dönümü" farkedilmeden geçer giderMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bazılarındaysa, ki çoğunluk bu guruba girmektedirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta vücuda ve asabi duruma ait, değişik derecelerde şikayetler ortaya çıkarMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bundan ötürü, bu dönemde, kadınların çoğunda ortaya çıkabilecek sorunları gözden geçirmekte yarar vardırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"ATEŞ BASMASI"

"Ateş basması şikâyetiyle doktora baş vurmam hayli güç olduMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Arkadaşlarım beni neredeyse doktora gitmekten vaz geçirecekti Her kadın bu şikâyetlere katlanmalı diyorlardı"

Ateş basması şikâyetiyle doktora baş vurmak'çok isabetli bir davranıştırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Ateş basmaları, vücudumuzun hormon (iç salgı) dengesinin değiştiğinin bir işaretidirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Doktorunuz bu durumu tanıyıp size gerekli tedaviyi uygulayacaktırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Bu durumda, en uygun tedavi, eksileni yerine koyma şeklinde olacak,
diğer bir deyimle, size vücudunuzun artık ; yapamamakta olduğu kadınlık
hormonlarından östrojen verilecektirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Ates basmalarına katlanmanızı öğütleyenler, eskiye ait bir düşünceyi önermektedirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Aynı öğütü annelerinden ve büyükannelerinden dinlemişlerdirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Oysa, doktorunuzun tavsiye edeceği östrojen tedavisiyle ateş basmalarından kurtulmak artık sizin elinizdedirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"KAŞlNTILAR BENİ DELİ EDlYOR"

"Her zaman vücut temizliğine öZen gösterir ve özellikle Adet zamanlarında dikkatli oluRdumMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Adetlerim iki yıldır kesildiMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta O zamanlar ,ateş basmalarından yakınmadım, lakat bir yerde okuduğuma göre, kaşıntı ve akıntım menopoza bağlı olabilirmişMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Acaba bu doğru mudur?

Sizi böylesine rahatsız eden probleminiz, menopoza bağlı olabilirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta "Yas dönümü" esnasında, vücudunuzun kadınlık hormonları yapımı giderek azalırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta
Bu hormonlann en önemlileri olan östrojenler, aynı zamanda haznenizin
(vagina'nızın) iç yüzünü döşeyen ince derinin nemliliğini ve kalınlığını
sağlayarak, bu bölgenin mikroplardan korunmasını da temin ederlerMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Oysa, "yaş dönümü"nde bu hormonlar artık yapılmamakta ve sizin kaşıntı ve akıntı şikâyetleriniz ortaya çıkmaktadırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Doktorunuzun uygulayacağı tedaviyle bu yakıntılarınız kaybolacaktırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"HER SEY CANIMI SIKIYORMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta MORALIM DEVAMLI BOZUK"

Çocuklarım evdeyken, bazı olaylara daha rahat tahammül etmekteydimMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bu günlerde, en ufak şey sinirimi bozuyorMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Ayrıca, iyi uyku uyuyamamaktayımMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bütün bu durumlar, "yaşdönümü"ne bağlı olabilir mi?"

Şimdi artık çocukrarınız büyümüş ve bir anlamda sizden kopmuş
olduklarından, zaman ve enerjinizi başka biçimlerde harcayabiliyorsunuz
ve böylece üfak şeylere dikkat verebilip gereksiz yoruluyor; bunun
yanındaysa uyuyamıyorsunuzMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Şayet önceden edindiğiniz meraklarınız, hobileriniz -örneğin, bir müzik aleti çalmak, resim ' yapmak, vMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar NoktabMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta- varsa, bu durumunuzıı biraz hafifletebilir, fakat yine de tam çözüm sağiayamazMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Gerçekten, endişe hali ve sinirlilik, "yaş dönümünün sık rastlanan helirtilerindendir ve bunlara katlanmak gereksizdirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Doktorunuz,sizi, eksileni yerine koyma tedavisiyle, rahat ettirecektirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"BAZEN KOCAM BENİ İSTEMİYORMUŞ GİBİ DAVRANIYOR"~

Benim artrk görünüşüme aldırmadığımı, evime eskisi gibi bakmadığımı söylüyorMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta"

Kocanızın dediğinde doğruluk payı olduğunu kabul etmelisinizMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta
Fakat, o da, sizin bu içinde bulunduğunuz asabi durumun halen var olan
fiziksel durumunuza bağlı olduğunu ve en kısa zamanda doktorunuzca
tedavi edilebileceğini anlamalıMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta
Kocaların çoğu, kendilerine karılarının bu özel durumu izah
edildiğinde, anlayış göstermekte ve durum tedaviyle düzelene kadar,
eşlerini desteklemektedirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"HAYATIMDA BU KADAR SIKILMAMISTIM"

"Öteden beri gezmekten hoşlanırdım, fakat simdi evden dışarı çıkmaya cesaret edemiyorumMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta
Bunun saçma olduğunu anlıyorum, ama elimde değil, aynen gebeliğimde
olduğu gibi, sık sık idrar etmek ihtiyacını hissediyorum ve hatta bazen
de idrarımı kaçırıyorumMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta"

Mesane kontrolunun kaybı menopozda rastlanan bir durumdurMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Doktorunuz bunu defalarca tedavi etmiştir; şikayetinizi çekinmeden kendisine anlatmalısınızMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"BU DÖNEMDE DOĞUM KONTROLU UYGULAMAK GEREKLİ MİDİR ARTIK?

"Yaklaşık sekiz aydır adetlerim düzenini yitirdi ve son üç aydan beri de tamamen kesildiMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Şimdi, artık doğum kontrolu uygulamasam olmaz mı?"

HayırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Doktorlar ,son adetin üstünden bir yıl geçmeden, doğum kontrolü uygulamasını bırakmamanızı öğütlerMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"TEDAVİ, DOĞUM KONTROLU HAPI GİBİ BİR İLAÇLA MI OLMAKTADIR?"

"Bazı doktorların, menopozdaki kadınlara östrojen hapları verdiğini duydumMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bu yöntem, doğum kontrolu hapı yutmaya benzer mi?"

Her iki ilaç da hormon ilacı olduğu halde, tabletlerdeki hormonların tip ve miktarları ve aynca tedavinin amaçları değişiktirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Doğum kontrol haplarındaki hormonlar, kadının gebe kalmasını önlerMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Menopozda kullanılan östrojen tedavisiyse , kadın vücudunun giderek az
östrojen yapabildiği bir dönemde, ona eksilen östrojeni dışardan vermek
demektirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"ÖSTROJEN TEDAVİSİ CİLDİME İYİ GELİR Mİ?"

"Doktorum, ateş basmalarının tedavisi için bana östrojen hapları verdiMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bir kadın mecmuasında da, öströjenlerin cildi güzelleştirdiğini okudumMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bu doğru mudur?"

Kadının kendi vücudunun yaptığı östrojenlerin, onun cildini yumuşak ve esnek yaptığı, bilimsel bir gerçektirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta
"Yaş dönümü" devresinde, kadın vücudu giderek azalan miktarda östrojen
yaparken, bazı kadınlar ciltlerinin de giderek kuruyup esnekliğini
yitirdiğine dikkat ederMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Böylece, östrojen tedavisi, cildinize iyi gelebilirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Mamafih, burada, tedavinin esas amacı bu değildirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"KOCAM ANLAMIYOR"

"Ortak yaşamımızda, kocam daima anlayışlı ve olgun davranırdıMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta
Son zamanlardaysa, cinsel birleşmede canım çok yandığından, sonunda
münakaşa ediyor ve hatta, bazan, bir kaç gün dargın duruyoruzMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bunun yaşıma bağlı olduğunu ve beni artık böyle kabul etmesini anlatmaya gayret ediyorum"

Hem haklı, hem haksız olduğunuz söylenebitirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Sizin sorununuz çoğunlukla menopoza bağlı hazne (vagina) kuruluğundan doğmaktadırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bu durum da östrojen eksikliğinden ötürü ortaya çıktığından, tedavisi mümkündürMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Doktorunuza baş vurup gereken biçimde tedavi edileceğinizden emin olabilirsinizMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bu probleminizi açıklamaktan çekinmeyiniz; iyi tanımlanmış, tedavisi kabil bir tıbbi durumdur sizinkiMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

''NİCİN BAZI KADINLAR BU DÖNEMDE ÇOK SİNİRLİ OLURLAR?"Menopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"Benimle yaşıt arkadaşlarımdan biri, son zamanlarda aşırı sinirli olduMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Kocasına ve kızına ,sebepsiz bağırıyor, onları azarlıyorMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Ateş basmalarıııdan hiç şikayet etmediMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bu davranışı menopoza bağlı olabilir mi?"

Büyük ihtimalle, evetMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Kadınlar, östrojen eksikliğine çeşitli şekillerde cevap vermektedirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bazılarınca, baş dönmeleri ve terlemeler en baskın şikayetlerken, diğerleri, arkadaşınız gibi, aşırı sinirli olmaktadırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Onun da, sizin gibi, doktoruna görünüp tedavi edilmesini öğütleyebilirsinizMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"BU ÖSTROJENLER, MÜSEKKİN HAPLAR (TRANKİLİZANLAR) GİBİ MİDİR?

"Ablama, menopoz devresinde, doktoru müsekkin vermiştiMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Bunlar, östrojenlere benzer mi?"

Östrojenlerle müsekkinler, ne kimyasal ne de tedavi biçimi bakımından birbirine benzerMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta
Gerçi, geçmişte, "yaş dönümü"ne özgü endişe halini tedavide, müsekkin
ilaçlar kullanılmaktaydı, fakat günümüzde, doktorlar artık, şikayetin
kaynağını, esas nedenini tedavi ederek yani eksilen östrojeni vererek,
daha etken tedaviyi tercih etmektedirlerMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Zaten, müsekkinler ,esasında "yaş dönümü" ile hiç ilgisi olmayan, her
zaman ortaya çıkabilecek endişe halinin ilâcıdır yaş dönümünün ana
tedavisini olusturamazMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

"LÜTFEN, HAYAT KIRKINDAN SONRA BASLAR DEMEYİN ARTIK"

"Belki bu deyim, menopozdaki diğer kadınlara, bana olduğu gibi ters etki yapmaz ama ben bu lafa çok sinirleniyorumMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta Tabii ki hayat kırkında baslamaz ve bunu iddia etmek saçmadır"Menopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Evet, ama; Erken evlilik ve annelik devrelerinin sıkıntılarını
geçirdikten ve bunlardan kurtulduktan sonra, evlilik hayatı daha rahat
olabilirMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta
Çevrenize bakın ve kendisine iyi bakan, gereken tedaviyi görmüş ve
uyumlarını sağlamış orta yaşlı kadınların sakin güzelliğini görünMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Bu kadınların bazıları, bu devrede, hayat tecrübeleri ve
güzellikleriyle, sıklıkla etraflarını etkliemekte, hayranlık
uyandırmaktadırMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Siz de "yaş dönümü" devresinde uyumunuzu sağlayıp, kadınlığınızı ve güzelliğinizi sürdürebilirsinizMenopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar Nokta

Menopoz Hakkinda Sorular ve cevaplar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Oruç hakkında bilinmeyen soru ve cevaplar
» Aöf çıkmış sorular Burada
» Terapist ile Görüşülecek Sorular
» üroloji konusunda sık sorulan sorular:
» Açık Öğretim Sınavlarında Çıkmış Sorular