Paylaşım Türkiye
Eokula ilgili hersey 212
Paylaşım Türkiye
Eokula ilgili hersey 212
Paylaşım Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

paylaşım forumu, site ekle, site tanıt, dizin

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlSite ekleGiriş yap

Eokula ilgili hersey

4 posters
YazarMesaj
Crazy_Rapci
Crazy_Rapci

uyarı yok
Boğa Manda
Doğum tarihi : 05/05/85
Sitemizi kim tavsiye etti : Crazy_Rapci

Eokula ilgili hersey Empty
MesajKonu: Eokula ilgili hersey   Eokula ilgili hersey EmptyÇarş. 20 Mayıs - 17:59

e-okul ve Veli Bilgilendirme Sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk defa ilköğretim okullarında 25 Ocak 2008 tarihinde saat 11:30 da velilerin kullanımına açılan e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 05/11/2008 tarih ve 19638 sayılı genelgesi ile orta öğretim kurumlarında da Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde artık veliler çocuklarıyla ilgili bilgileri e-okul kapsamında Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yapabilecekler. Bu bilgilendirme sayesinde çocuklarının :

Duyurular
Devamsızlık Bilgisi
Not Bilgisi
Haftalık Ders Programı
Sınav Tarihleri
Öğrencinin Aldığı Belgeler
Öğrencinin Okuduğu Kitaplar
Öğrenci Davranış Notları

gibi bilgilerine ulaşabilirler.

Bu yöntemle veli bu bilgilere ulaşabilecek ve çocuğunun eksik olduğu yönleri görüp öğretmenle iş birliği içinde düzeltme yoluna gidecektir. Bu da hem öğretmen hem de veli için öğrencinin üzerinde oldukça olumlu adımların atılmasını sağlayacaktır.

e-okul veli girişi nasıl yapılır?

Veli girişi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılmaktadır. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Resmi sitesi için tıklayınız : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bu sayfaya girdikten sonra sayfada e-okulun hemen yanında bulunan butonunu tıklayınız. Tıklamanın ardından sizin için yeni bir sayfa açılacak . Karşınıza bu sayfa çıkacaktır. Bu sayfada bulunan bilgiler doldurulacaktır.

Resimdeki rakamlar yerine : Yukarıda size hangi rakamları verdiyse o rakamları bu bölüme yazacaksınız.

Öğrenci TC. Kimlik No yerine : Çocuğunuzun TC. Kimlik No’sunu gireceksiniz.

Öğrenci Okul No yerine : Çocuğunuzun okuldaki numarasını gireceksiniz.

Bu bilgileri girdikten sonra Tamam butonunu tıklayacaksınız.

Artık çocuğunuzun bilgilerine ulaşmış bulunuyorsunuz. Yalnız Milli Eğitim Bakanlığı tedbir amaçlı olarak sisteme girdiğinizde sadece o öğrenciyle ilgili Bakanlık tarafından izin verilen bilgileri görebileceksiniz. Öğrencinin bulunduğu il, ilçe, okul, veli bilgileri, aile bilgileri ve telefon numaraları gibi özel bilgiler sistemde yer almayacaktır.

Tamam butonunu tkladıktan sonra sayfanız açılacaktır. En üstte çocuğunuzun adı soyadı ve sınıfı ile ilgili bilgi bulunmaktadır. Altta ise :

Sınav Bilgileri 

Öğrenci Bilgileri 

şeklinde iki bölüm bulunur. Bunların üzerine tıklarsanız sayfa 

şekline dönüşecektir. Artık çocuğunuzla ilgili hangi bilgilere ulaşmak isterseniz o yazının üzerine tıklarsanız size o bilgi aynı sayfanın üzerinde açılacaktır.

Sınav Bilgileri Bölümünde : Çocuğunuzun gireceği sınavlarla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Duyurular Bölümünde : 

Velilere yapılacak duyurular 4 başlık altında toplanır:

1. Okul yönetimi tarafından okulun tüm öğrencilere yapılacak duyurular, Velilere, toplantı tarihleri, okuldaki etkinlikler, okul aile birliği faaliyetleri, okulun ihtiyaçları,.., vb konularda duyurular bulunur.

2. Sınıf öğretmenlerince tüm sınıf için yapılacak duyurular,

3. Ders öğretmenlerince dersine girdiği tüm sınıflara yapılacak

duyurular,

4. Öğrenciye özel yapılacak duyurular.

Devamsızlık Bilgisi Bölümünde : Çocuğunuzun o tarihe kadar yaptığı devamsızlıklar bulunur. Bu devamsızlıklar aylara göre size bir tablo şeklinde açılacaktır. Bu tablo üzerinde tarihleriyle nöbetçi, özürlü ve özürsüz devamsızlıklarına ulaşabilirsiniz. Bu tablonun altında daha devamsızlıklarının gün olarak toplamları verilmiştir.

Not Bilgisi Bölümünde : Çocuğunuzun, baktığınız tarihe kadar derslerinden almış olduğu yazılı, sözlü, proje ödev notlarını görebilirsiniz. Ayrıca bu bölümde ortalamalar hesaplanıp hem not hem de puan olarak verilmektedir.

Haftalık Ders Programı Bölümünde : Bu bölümde çocuğunuzun ders saatleri, haftalık ders programı ve derslerine giren öğretmenlerin isimlerine ulaşabilirsiniz.

Sınav Tarihleri Bölümünde : Çocuğunuzun baktığınız tarihe kadar girmiş olduğu yazılılar ve duyurusu yapılmış olan ( gireceği ) yazılı tarihleri bilgisine ulaşabilirsiniz.

Öğrencinin Aldığı Belgeler Bölümünde : Çocuğunuzun aldığı belge varsa bu bölümde gözükecektir.

Öğrencinin Okuduğu Kitaplar Bölümünde : Bu bölümde çocuğunuzun okumuş olduğu kitapların grubu, kitabın türü, isimleri ve sayfası bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Davranış Notları Bölümünde :  

a) Okul kültürüne uyum,

b) Öz bakım,

c) Kendini tanıma,

d) İletişim ve sosyal etkileşim,

e) Ortak değerlere uyma,

f) Çözüm odaklı olma,

g) Sosyal faaliyetlere katılım,

h) Takım çalışması ve sorumluluk,

i) Verimli çalışma,

j) Çevreye duyarlılık

Konularında çocuğunuzun şube öğretmenleri tarafından aldığı davranış notları bulunur. Bu notlara göre 

1= Yetersiz 2= Geliştirilmeli 3= Orta 4= İyi 5 = Çok iyi şeklinde değerlendirmeler bulunmaktadır.

Öğrenci Yıl Sonu Notları : Çocuğunuzun yıl sonundaki notları bu bölümden görebilirsiniz. 

Öğrenci Diploma Puanı Bölümünde : Çocuğunuzun diplomasında almış olduğu puanı görebilirsiniz.
bymcx
Benimle iyi olun, yeni üyeyim

uyarı yok

MesajKonu: Geri: Eokula ilgili hersey   Eokula ilgili hersey EmptyPaz 24 Mayıs - 4:23

eğitim işi git gide zorlaşıyor millet hep cahil kalacak.
asil34
asil34

uyarı yok
Başak Horoz
Doğum tarihi : 22/09/93
Sitemizi kim tavsiye etti : Asil

MesajKonu: Geri: Eokula ilgili hersey   Eokula ilgili hersey EmptyPtsi 15 Haz. - 5:06

ayneN.. Very Happy Very Happy
paylasım ıcın saolun
emege saglık
http://www.toplist25.tr.gg
babacan4369
Benimle iyi olun, yeni üyeyim

uyarı yok

MesajKonu: Geri: Eokula ilgili hersey   Eokula ilgili hersey EmptyPaz 21 Mart - 0:36

e okul berbat bişey

Eokula ilgili hersey
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saç Hakkında Herşey
» Borsa Hakkında Herşey
» Travian Hakkında Herşey
» Herşey aslına çeker
»  Travian Hakkında Herşey