Paylaşım Türkiye
E Okul haberler 212
Paylaşım Türkiye
E Okul haberler 212
Paylaşım Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

paylaşım forumu, site ekle, site tanıt, dizin

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlSite ekleGiriş yap

E Okul haberler

2 posters
YazarMesaj
Crazy_Rapci
Crazy_Rapci

uyarı yok
Boğa Manda
Doğum tarihi : 05/05/85
Sitemizi kim tavsiye etti : Crazy_Rapci

E Okul haberler Empty
MesajKonu: E Okul haberler   E Okul haberler EmptyÇarş. 20 Mayıs - 18:12

E Okul Haberleri22 - 24 Ocak Arası E Okul'a Erişim 
22 - 24 Ocak tarihleri arasında e okul veli bilgilendirme sistemine sadece akşam 19:00 ve sabah 08:30 saatleri arasında erişebileceksiniz. Bunun nedeni aşırı yoğunluktan dolayı kilitlenen sistemin not girişlerine engel olmamasını sağlanak. Altyapıyı sağlamlaştırmak yerine veli ve öğrencileri mağdur edecek böyle uygulamalar yapılması ne kadar doğrudur bilemiyoruz.

E Okul sisteminde kesinti 
Birkaç gündür erişim sağlanamayan e okul veli bilgilendirme sistemi hem öğrencileri hem de velileri birazcık kızdırmıştı. Dönem sonuna gelmemizden dolayı fazla girişler sistemin kilitlenmesine neden oldu. Bugün itibariyle erişim yavaşta olsa tekrar gelmiş durumda. Umarız bu kesinti tekrar yaşanmaz ve velilerimiz çocuklarının bilgilerine daha rahat erişebilirler.

Tatil Yaklaşıyor 

Okullar tatile girmeye hazırlanırken sınavlar son hız devam ediyor. Alınan notlar internet üzerinden e okul panellerine girilmeye başlandı. Sisteme giriş yaparak öğrencilerin aldığı notları takip edebilirsiniz.

Yalnızca yeni not bilgilerine değil diğer birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabileceğiniz veli bilgilendirme sistemine sağ taraftaki giriş butonundan erişebilirsiniz. 

1 Milyon 800 Bin Minik Bugün Okula Başladı 

1 Milyon 800 Bin minik bu sene ilk defa okul ile tanıştı. 2008-2009 Eğitim dönemi 8 Eylül'de başlayacak olmasına rağmen minikler Eylül'e kadar "Uyum Programı" kapsamında okullara başladılar. Bu süre içerisinde minik öğrenciler sınıflara aileleri ile birlikte girecekler. Arkadaş ortamına alışmaları sağlanarak, okula güvenle gidip gelmeleri için çeşitli bilgiler verilecek.

İlköğretim okullarına 1 Milyon, okul öncesi eğitime ise 700-800 bin civarında öğrencinin kayıt yaptırdığı tahmin ediliyor. 8 Eylül'de başlayacak eğitim dönemi ile birlikte 14 milyon öğrenci ve 600 bin öğretmen ders başı yapacak. 

Yaz Tatili 1 Hafta Kısaltıldı 
Öğrenciler bugün yaz tatiline çıkmanın keyfini yaşarken, MEB tatil süresini bir hafta kısalttı. Öğrenciler bugün 2007/2008 öğretim yılını kapatıp uzun yaz tatiline çıkmanın keyfini yaşarken, Milli Eğitim Bakanlığı tatil süresini bir hafta kısalttı. Bakanlık, önümüzdeki ders yılında resmi tatillerin hafta içine denk geleceği gerekçesiyle okulların açılması tarihini 15 Eylül'den 8 Eylül'e çekti. 

Lise öğrencilerine `yeni haklar tanıyan' yönetmeliği okulların kapanmasına bir gün kala yürürlüğe sokarak sürpriz yapan Milli Eğitim Bakanlığı, ikinci sürprizi çalışma takvimini değiştirerek yaptı. Daha önce 2008/2009 öğretim yılının 15 Eylül Pazartesi günü başlayacağını bildiren Bakanlık, resmi tatil günlerinin hafta içine rastlaması nedeniyle değişiklik yapıldığını açıkladı. 
Devamını oku...

5 Zayıfla Sınıf Geçilebilecek 
ORTA Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik ile artık 5 zayıfı olan öğrenciler sınıf geçebilecek. Yönetmelikte yapılan değişiklik ile Bakanlık sınıf geçmeyi kolaylaştırdı. Daha önceki düzenlemede, en fazla 2 zayıfı bulunan öğrenci bir üst sınıfa sorumlu geçebilirken, yeni düzenleme ile bu sayı 5’e çıkarıldı. Değişikliğe göre 9’uncu sınıfta 3 dersten başarısız olanlar, 10 ve 11’inci sınıflarda 2 dersten başarısız olan öğrenciler bir üst sınıfa sorumlu olarak geçebilecek. Başarısız ders sayısı toplamı 5’ten fazla olan öğrenciler sınıfta kalacak. Sağlık raporu 5 iş gününde bildirilecek.

İlköğretim 8. Sınıf Öğrencileri 

İlköğretim okullarında 180 iş gününden daha az süre eğitim yapılmamaktadır. Bu nedenlede okulların bu seneki eğitim öğretim dönemi 13 Haziran'da sona erecek.

Ancak 8 Haziran'da yapılacak olan Orta Öğretim Kurumları Seçme sınavı nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı bir genelge yayınladı. Bu genelgede öğrencilerin sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmelerini sağlamak, motivasyonlarını artırmak ve stresten biraz olsun uzaklaştırabilmek amacıyla 8. sınıf öğrencilerine 02-06 Haziran tarihleri arasında izin verildi. Tüm sınava girecek olan öğrencilerimize başarılar dileriz.
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 
MEB Hüseyin Çelik, e-okul uygulamasına resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumları ile özel ilköğretim kurumlarının da dahil olacağını bildirdi.Çelik, e-Okul Uygulaması konusunda yayımladığı genelgede, e-Dönüşüm Türkiye Projesi kapsamında, bakanlığının merkez ve taşra teşkilatı birimlerinin birçok iş ve işlemlerini web tabanlı yazılımlarla elektronik ortamda gerçekleştirdiğini anımsattı.e-Okul uygulamasında öğrencilere ait tüm bilgilerin elektronik ortamda tutulduğunu ve sistemde mükerrer öğrenci bulunmadığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:Yapılacak merkezi sınavlarla ilgili iş ve işlemler e-okul üzerinden gerçekleştirilecek. Girilen bilgilere göre karne, diploma, takdir, teşekkür, başarı ve onur belgelerinin bazımı yapılıp ilgili çizelgelerin dökümü alınacak.Öğrenci devam-devamsızlık ve nakil işlemleri sistem üzerinden gerçekleştirilecek ve ayrıca resmi yazı ile öğrenci nakil isteme, gönderme belgesi ile öğrenci gelişim dosyası istenmeyecek. Ancak, internet erişimi olmayan okullar bu işlemlerini resmi yazıyla yapacaklar. Daha sonra en yakın internet erişimi olan okula giderek e-okul ile ilgili işlemlerini gerçekleştirecekler. Bu uygulamaya resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumları ile özel ilköğretim kurumları da dahil edilecek.
hakan_hk_55
Benimle iyi olun, yeni üyeyim

uyarı yok
Kova Mesaj Sayısı : 10
Doğum tarihi : 02/02/80

E Okul haberler Empty
MesajKonu: Geri: E Okul haberler   E Okul haberler EmptyPaz 24 Mayıs - 2:37

güzel haber eğitim her geçen gün zorlaşıyor

E Okul haberler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-